Mutinův statek

Mutinův statek

Osaměle stojící hospodářský statek na katastru města Příbor (ul. Jičínská 440).

Právě zde probíhalo v roce 1975 natáčení šestidílné televizní adaptace Martínkovy trilogie Kamenný řád. Mutinův statek se tak v seriálu proměnil na Poštulkův statek, který lze dle indicií v knize i ze slov samotného autora situovat spíš do těsné blízkosti Ostravy.

Přečti si také:
Jiroušek, Martin: Legendární Kamenný řád. Jak se natáčelo na skutečném statku u Příbora. Magazín Patriot. 16. 11. 2019. Dostupné z: https://www.patriotmagazin.cz/legendarni-kamenny-rad-jak-se-natacelo-na-skutecnem-statku-u-pribora

Kamenný řád v databázi Filmová místa: https://www.filmovamista.cz/5366-Kamenny-rad

 

O projektu

Portál vznikl u příležitosti 60. výročí úmrtí Vojtěcha Martínka, a to ve spolupráci Moravskoslezské vědecké knihovny v Ostravě a Centra regionálních studií Filozofické fakulty Ostravské univerzity. Obrazový materiál poskytlo především Slezské zemské muzeum, Památník Petra Bezruče v Opavě (fond Vojtěch Martínek).

Koordinace a koncepce projektu: Monika Oravová
Redakce: Jakub Ivánek, Monika Oravová
Autoři textů: Jakub Ivánek (JI), Jan Malura (JM), Lukáš Pěchula (LP), Roman Polách (RP), Petr Lexa Přendík (PLP), Svatava Urbanová (SU)

Portál vznikl v rámci projektu Deset tváří Vojtěcha Martínka, který finančně podpořilo Statutární město Ostrava a Ministerstvo kultury ČR.